AdvertisementPlato

4 Mar ’14

Mansur El Sabah Plato’ya geliyor

Tüm yazıları: »
Editör: hakancakan
Etiketler:, , , , , ,
pha- mansur el sabah

PHA- Alem FM programcılarından Mansur El Sabah 11 Mart Salı Günü Plato Meslek Yüksekokulu’nda öğrenciler ile buluşacak.

Plato Meslek Yüksekokulu Balat Kampüsü’nde 11 Mart 2014 Salı günü saat 12.00’da Cumbalı Konferans Salonu’nda söyleşi gerçekleştirecektir.

Alem FM “Mansur El Sabah Show”

Mizahın sanat değil bilfiil bilim olduğunu savunan sıra dışı bir radyo show’u…

A’dan Z’ye, her yaş ve dinleme grubuna hitap eden, kaliteli ve bol esprisi ile Türk radyolarının en teatral programlarından biri.

Tempolu şarkılarla yayına başlayan Mansur El Sabah, aynı tempoyla güncel konuları, kendine has üslubu ile, dinleyicilerini sıkmadan, kısa konuşmalarla ve çarpıcı efektlerle sunuyor programını.

Mansur El Sabah’ın radyo yayınlarındaki tek amacı insanların gülümsemesi… Onun için öğleden sonra keyifli vakit geçirmek isteyenler Mansur El Sabah Show’da buluşuyor.

Mansur EL SABAH hakkında;

1967 İstanbul doğumlu, Rumeli Türklerinden. Bilgisayar Donanım Uzmanı ve Elektronik Teknisyeni. TRT Ankara Televizyonu “Yakıştır” İsimli Yarışmada 1 nci seçildi. Radyo ve Tv Programı Yapımcılığına 1993 Yılında başladı.

Radyo aşkım, çocuk yaşta başladı, ama profesyonel olarak 1993 senesinde, bilfiil program yapmaya başladım.1994 ten beri, canlı yayındayım. Hastalıkta, sağlıkta, iyi günde, kötü günde ilişkimiz hep sürdü. Çünkü ona aşığım:)

14 Ocak 1994 sabahı, insanlar radyolarını açtıklarında, ”Günaydın Cümle Aleeeemmm” eee, uyanın artık diye haykıran, komik ama ilginç bir adamla karşılaştılar.

Daha önce hiçbir radyo programında, görülmeyen cins bir insandı, bu Mansur EL SABAH. Yok efendim Kuveyt FM’den transfer edilmiş dediler, hayır canım İspanyadan gelmiş dediler. Halbuki bu cins adam, İstanbul’da doğmuş bir, Türk oğlu Türk idi. Ama insanlar yetenekleri, hep başka ülkelerden bekledikleri ve umdukları için, kulaklarına inanamıyorlardı.

Tüm Televizyonlara çıktı ve radyoyu anlattı. Seyredenler o saatte ekrana bağlandı. (Canlı bağlantı).Gazeteler onu sayfalarıyla kucakladı onunla ilgili röportajlar yaptı, haberler verdi.

Birçok televizyon programına imzasını attı. Çok önemli organizasyonlar gerçekleştirdi ve sunuculuk yaptı. Tek kişilik ayakta ve oturtarak yaptığı gösterilerde, seyredenleri gülme krizine soktu.(Tüm bunlar devam etmekte).

Sabah ve akşam olmak üzere 16 yıl mikrofon başından hiç ayrılmadı. Birçok, kurum, kuruluş ve üniversitelerden, ödüller aldı. Radyonun İçindeki Adam ve Tüketim Cumhuriyeti isimli iki kitabı vardır.

 Editör Hakkında

hakancakan

 
 

 
IMG_9260

Elektrik Programı Öğrencileri Bitirme Projelerini Sergiledi!

  İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksekokulu Elektrik Programı öğrencileri Cumbalı Bahçe’de bitirme projelerini sergiledi.            Öğr. Gör. Yalçın Urfa’nın program sorumlusu oldu...
 
 
30725843_2014909378759218_1923486423315382272_n

Kan Bağışı Hayat Kurtarır!

  İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Balat Yerleşkesi’nde kurulan Türk Kızılayı Kan Bağış çadırı gönüllü öğrencilerle doldu. “Ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, birlik ve evrensellik”...
 
 
IMG_0017

“Yeni Doğan ile İlgili Acil Vakalar” Semineri Gerçekleşti

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı tarafından organize edilen “Yeni Doğan ile İlgili Acil Vakalar” semineri İlk ve Acil Yardım Programı başta olmak üzere sağ...
 

 
IMG_9768

Ayvansaray’da Renkli Bir Gün!

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri Balat’ın minik sakinleriyle bir araya gelerek keyifli bir etkinliğe imza attı. Dünyanın en güzel renkleri olan çocuklar...
 
 
30714913_2014969228753233_3479209464387600384_n

Diş Etleri Hastalanır mı?

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksekokulu Ağız ve Diş Sağlığı Programı tarafından organize edilen “Diş Etleri de Hastalanır mı?” adlı seminer Öğretim Görevlisi Çağdaş Çağlar Laçin’...
 
 
IMG_8957

Turizm Haftası’nı Tekne Turu ile Karşıladık!

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şişli Kervansaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; 15 – 22 Nisan Turizm Haftası kapsamında ...
 
0 Yorum


Ilk Yorum Yapan Siz Olun!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>