AdvertisementÖzel Gündem Haberleri

8 May ’14

2014′ te hangi saç modelleri popüler?

pha- sac modeli

Türk kadınları saçlarını kestirirken hangi ünlülerin saç modellerini örnek alıyor?

Dünyada saç trendlerini belirleyen ülkeler Paris, Milano, Londra ve New York… Bu ülkeler moda ikonlarını yarattıkları için tüm dünyada takip ediliyor. Tonı&Guy, VidalSassoon, Tyler Johnston gibi saç kesim modasını belirleyen moda öncülerinin  trendleri  takip ediliyor.

Türk kadınları genelde Rihanna, Victoria Beckham, Gülben Ergen ve Hülya Avşar saç modellerini tercih ediyor. Türkiye’de ise İstanbul’da yaşayan ünlüler ülke genelinde saç trendlerini belirliyor.

Türk kadını saçlarını kestirirken günün modasına,  yüz ölçülerini ön plana tutan kendine yakışanı  tercih etmeye başladı. 2013 yılında Saç kesim trendleri  2013′ün ilk yarısında ünlüler, saçlarında birçok defa değişikliğe gitti. Ama kabul edelim ki bu yılın en çok kullanılan saç modeli; kısa saçlar.

Plato Meslek Yüksek Okulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Başkanı Züheyla Orak Türk kadının takip ettiği trendler konusunda şunları söyledi: “Bugün Türk kadınının takip ettiği trendler  Türkiye’ de Gülben Ergen modeli, Hülya Avşar  saç modelleri Dünyada  takip ettiği trendler  Rihanna, Victoria Beckham modellerini takip ediyor.” Dedi

Şehir insanı ile kırsal da yaşayan insanların saç tarzları arasındaki farklar kişilerin bulundukları sosyokültürel etmenler kırsalda kişiler rahat evde kolayca şekillendirebilecekleri fazla şekillendirme ile uğraşmayacakları modeller şeçerken şehir insanı aykırı modeller seçiyor şehir yaşamının kalabalıklığından kaçıp kendini ifade etmek  yada içlerindeki heyacanı yansıtmaya çalışıyorlar.

Plato Meslek Yüksek Okulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Başkanı Züheyla Orak saç modelleri konusunda şu açıklamalarda bulundu:

2014 saç modasında uzun saçlar ön planda olacak

Kadınların en çok tercih ettiği saç modellerinden biri olan uzun saçlar 2014 yılı içerisinde de oldukça ön planda olacağa ve çokça tercih edileceğe benziyor.

Uzun saç kesim modelleri birçok kadın tarafından tercih edilen ve modası hiç geçmeyen bir saç kesim modelidir. 2014 yılında da uzun saçlar yine çok moda ve trendi bir görünüm kazanmak isteyen bayanların tercihi olacak gibi görünüyor.

Uzun Saç Kesim Modelleri Nasıl Olmalı?

Uzun saç modelleri 2014 yılının favori saç modellerinden biri. Bu nedenle uzun saç kesim modellerine göz atarak size en uygun saç kesim modeline karar verebilirsiniz.

Katlı Kesim Saç Modeli

Uzun saçları daha hacimli ve daha havalı gösteren bir saç kesim modelidir katlı kesimler… Saçınızın daha dolgun ve kendinden hareketli bir görünümü olsun istiyorsanız uzun saç kesim modellerinde dünyaca ünlü yıldız Honnah Montana gibi katlı kesimleri tercih edebilirsiniz.

Kakül Kesim Saç Modeli

Uzun düz saçlara fazlasıyla yakışan ve 2014 yılında çokça tercih edilen kaküllü saç modelini sizde deneyebilirsiniz. Kakül kesim modeli ile uzun saçlarınıza ayrı bir hava verebilir ve görüntünüzü tamamen değiştirebilirsiniz. Bir Hollywood yıldızı Taylor Swift’dekakül kesimli saç modeli trendine uyan ünlülerden.

Düz Kesim Saç Modeli

Saçlarımın önden veya arkadan bakıldığında aynı hizada olmasını istiyorum diyenlerdenseniz uzun saçlarda düz kesim modelini tercih edebilirsiniz. Düz kesim modeli ile saçlarınız daha sade ve doğal görünüme kavuşabilir. Düz kesim saç modelini günümüzde başarılı bir şekilde kullanan ünlülerden biri de Hülya Avşar.

Uzun Saç Kesim Modeli Kimlere Yakışır?

Uzun saç kesim modellerinden birine karar vermeden önce kuaförünüze giderek bu saç modeli ile ilgili yardım almanızda fayda var. Özellikle de ortalama veya uzun boylu bayanlara uzun saç daha çok yakışabilir. Çünkü kısa boylu bayanlar için çok uzun saç boyu daha da kısa gösterebilir.

Uzun saç kesim modelleri hemen hemen birçok yüz şekline yakışır. Yalnızca kesim modelinin yüze doğru uygulanması gerekmektedir. Bunun için de uzun saç kesim modeliniz katlı kesim mi, düz kesim mi veya kaküllü kesim mi olacağına kuaförünüz ile birlikte karar vermeniz sizin için daha sağlıklı ve doğru bir karar olacaktır.

Uzun Saç Kesim Modellerini Nasıl Kullanabiliriz?

Uzun saç kesim modellerini dilediğiniz gibi kullanmakta özgürsünüz. İster toplu saç, ister tamamen açık saç, isterseniz örgü saç, isterseniz yarı toplu saç…

Kullanım şekline tamamen siz karar verebilirsiniz. Ama tabii ki özel günler dahil günlük hayatta saçlarınıza nasıl şekil vereceğiniz ile ilgili de kuaförünüze danışmanız sizi daha şık bir görünüme kavuşturabilir, unutmayın.

(http://www.gazetekucukcekmece.com)Editör Hakkında

hakancakan

 
 

 
IMG_9260

Elektrik Programı Öğrencileri Bitirme Projelerini Sergiledi!

  İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksekokulu Elektrik Programı öğrencileri Cumbalı Bahçe’de bitirme projelerini sergiledi.            Öğr. Gör. Yalçın Urfa’nın program sorumlusu oldu...
 
 
30725843_2014909378759218_1923486423315382272_n

Kan Bağışı Hayat Kurtarır!

  İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Balat Yerleşkesi’nde kurulan Türk Kızılayı Kan Bağış çadırı gönüllü öğrencilerle doldu. “Ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, birlik ve evrensellik”...
 
 
IMG_0017

“Yeni Doğan ile İlgili Acil Vakalar” Semineri Gerçekleşti

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı tarafından organize edilen “Yeni Doğan ile İlgili Acil Vakalar” semineri İlk ve Acil Yardım Programı başta olmak üzere sağ...
 

 
IMG_9768

Ayvansaray’da Renkli Bir Gün!

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri Balat’ın minik sakinleriyle bir araya gelerek keyifli bir etkinliğe imza attı. Dünyanın en güzel renkleri olan çocuklar...
 
 
30714913_2014969228753233_3479209464387600384_n

Diş Etleri Hastalanır mı?

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksekokulu Ağız ve Diş Sağlığı Programı tarafından organize edilen “Diş Etleri de Hastalanır mı?” adlı seminer Öğretim Görevlisi Çağdaş Çağlar Laçin’...
 
 
IMG_8957

Turizm Haftası’nı Tekne Turu ile Karşıladık!

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şişli Kervansaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; 15 – 22 Nisan Turizm Haftası kapsamında ...
 
0 Yorum


Ilk Yorum Yapan Siz Olun!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>