AdvertisementÖzel Kültür-Sanat Haberleri

9 Ara ’16

KOÇ MÜZESİ ZİYARETİ

Tüm yazıları: »
Editör: hakancakan
Etiketler:
muze

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi öğrencileri, “Geçmişin İzleri” projesi kapsamında geçmişten günümüze endüstri ve mühendislikle ilgili objelere ev sahipliği yapan Rahmi M. KOÇ müzesini ziyaret etti.

İstanbul Ayvansaray üniversitesi; öğrencilerin tarih, sanat, bilim gibi alanlara ilgisini arttırmak ve geçmişten günümüze yaşanan süreçleri göstermek adına ‘’Geçmişin İzleri’’ projesi ile her hafta bir müze ziyareti gerçekleştiriyor.

Öğrencilerimiz bu hafta tüm ülkere ait endüstri ve mühendislikle ilgili objelere ev sahipliği yapan Rahmi M. KOÇ müzesini ziyaret etti. Müzede 1800-1900’lü yıllara ait arabalar, trenler, bisikletler, ve gemilerin yanı sıra günlük hayatta kulandığımız (çamaşır makinası, bulaşık makinası, elektirikli süpürge vb.) birçok aletin nasıl çalıştına dair ziyaretçilerine teknik bilgilerde sunuyor.

Deneysel bilgiler eğlenceli anlatılıyor

Müze içerisinde ilk bakıldığında çocuklar için tasarlandığı düşünülen alanda Sabun çemberi, dönen ayna, kare tekerlek, grafik aynası gibi birçok deney bulunuyor. En az küçükler kadar büyüklerin de ilgi gösterdiği bu alanda öğrenciler eğlenerek deney yapma fırsatı bulunuyor.Editör Hakkında

hakancakan

 
 

 
IMG_7073

Sushi Workshop

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Yenibosna Kampüsümüz de Gastronomi Kulübü tarafından organize edilen Şef Hasan Karabazar’ın katıldığı sushi yapımı üzerine workshop gerçekleşti. 
 
 
IMG_6642

Mimarlık Semineri

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi  Mimari Restorasyon Bölümü tarafından organize edilen “Ekoloji ve Mimari” konulu seminer gerçekleşti.
 
 
5

Erasmus+ Personel Hareketliliği Semineri

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Erasmus+ Personel Hareketliliği bilgilendirme semineri gerçekleşti.          
 

 
Tolga Bey ödül foto

İTO MTAL’den teşekkür plaketi

FIRST Robotics Competition katılan İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi desteklerimizden dolayı Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Tolga YAZICI’ya plaket taktim etti.
 
 
önder imam hatip

Eğitimde İş Birliği protokolü imzalandı

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi; imam hatip lisesi öğrencileri ve mezunlarının bilgi becerilerini artırmak için Önder İmam Hatip Derneği ile iş birliği protokolü imzaladı. Anlaşmayı esas alan protokol; İstanb...
 
 
eket

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi öğrenci adaylarıyla buluştu

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde  “Eğitim ve Kariyer Günleri” kapsamında üniversite öğrenci adaylarıyla buluştu. 30-31 Mart tarihlerinde EKET Fuarcılık tarafı...
 
0 Yorum


Ilk Yorum Yapan Siz Olun!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>